Medycy w popkulturze cz. I
Medycy w popkulturze cz. I

Medycy w popkulturze cz. I 

 

 

Nie oszukujmy się – zima to najlepszy czas na relaks pod kocem, w towarzystwie dobrego filmu lub serialu. Często podczas wyboru pozycji do obejrzenia, kierujemy się tematyką, która najbardziej nas interesuje i, która jest dla nas najbliższa. Medycznych zagadek do rozstrzygnięcia jest, na szczęście, w popkulturze dużo. Zainteresowanie zawodem medyka wśród widzów nie maleje, dlatego w ofercie kina domowego znaleźć można liczne tytuły poświęcone ich zmaganiom. Od opartych na faktach historiach niesamowitych lekarzy, po mrożące krew w żyłach aktorskie i reżyserskie dzieła sztuki – przedstawiamy listę naszych ulubionych produkcji.

 

  1. Dr House

 

Dr House to najbardziej osobliwy spośród wszystkich filmowych lekarzy. Delikatnie mówiąc, jest on niemiły, z góry zakłada, że wszyscy kłamią, nie potrafi nawiązywać więzi, sam jest uzależniony od leków i robi naprawdę wiele, aby zrazić do siebie dosłownie każdego. Przy tym wszystkim jest genialnym diagnostykiem, dlatego to do niego trafiaj najcięższe przypadki, których nikt inny nie potrafi rozwikłać. Współpracująca z nim grupa lekarzy nie ma jednak łatwo. Aspołeczny House, ciągle wystawia ich na próby.

 

  1. Patch Adams

 

Autentyczna historia człowieka, który doświadczając trudnych momentów w swoim życiu, postanawia pomagać innym i zostaje lekarzem. Tytułowy bohater, nie zważając na niezadowolenie i krytykę swoich nauczycieli i przełożonych, wprowadza do życia pacjentów dodatkowe elementy leczenia – śmiech i zainteresowanie. Jest to inspirująca opowieść, którą powinien obejrzeć każdy student medycyny i nie tylko!

 

  1. BogowieBiograficzny film o legendzie polskiej kardiochirurgii. Opowiada historię Zbigniewa Religi – lekarza, który wraca ze Stanów Zjednoczonych do Polski, aby zmierzyć się z rzeczywistością PRL-u i własnymi demonami. Wielokrotnie nagradzany film Łukasza Palkowskiego, przedstawia poruszającą opowieść o ambicji, ciągłym podnoszeniu się z upadku oraz niezwykłej determinacji wielkiego człowieka.

 

 

  1. Contagion – Epidemia strachu.

 

W 2011 roku, kiedy powstawał film – nikt nie przypuszczał zapewne, że jego czarny scenariusz poniekąd ziści się niecałe dziesięć lat później. Historia opowiada o śmiertelnej epidemii, która paraliżuje społeczeństwo. Bohaterami filmu jest grupa naukowców, którzy próbują znaleźć lekarstwo, analizując życiorys pierwszej zakażonej ofiary. Porywający film, ze znakomitą obsadą to must-see nie tylko dla lekarzy.

 

  1. Ratched

 

Ratched to serial z dreszczykiem, opowiadający o pielęgniarce szpitala psychiatrycznego Mildred Ratched. Jej postać z pewnością kojarzą osoby, które widziały „Lot nad kukułczym gniazdem”. Historia opowiada ewolucji głównej bohaterki, która z opiekuńczej, troskliwej siostry staje się potworem z piekła rodem. Serial z pewnością docenią miłośnicy serii American Horror Story, ponieważ za Ratched również odpowiada reżyser Ryan Murphy. Trzeba przyznać – jego styl opowiadania historii jest niepowtarzalny!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoplo.pl, powered by Shoper.