Masaż głowy, czyli zasłużone odprężenie
Masaż głowy, czyli zasłużone odprężenie

Migrena, stres i napięcia w całym ciele to nasza codzienność. Istnieje wiele sposobów na radzenie sobie z efektami ubocznymi intensywnego trybu życia. Dziś przedstawimy Wam jeden z nich — prosty, przyjemny, do przeprowadzenia w domowych warunkach.

Masaż głowy to rytuał, który powinien na stałe zagościć w Twoim planie dnia. Likwiduje ból i napięcia w okolicach głowy, szyi i karku. Poprawia ruchomość stawów, mikrokrążenie skóry, stymuluje wzrost, regenerację i odżywienie komórek. Po domowym, samodzielnym zabiegu, stres odpuści, a zastąpi go pełne, błogie odprężenie. Jak więc wykonać masaż głowy, aby przyniósł opisywane efekty?

Zrób to samodzielnie

Wszystko, czego potrzebujesz to wolna chwila — tylko dla siebie. Masaż będzie dotyczył głównie owłosionej skóry głowy, więc dla zmaksymalizowania komfortu, najpierw dokładnie wyszczotkuj włosy. Opuszki szeroko rozstawionych palców obu dłoni ustaw na głowie i wykonuj delikatne koliste ruchy. Zmieniaj położenie rąk, przybliżaj i oddalaj od siebie palce, równocześnie stale uciskając, ugniatając skórę. Do masażu możesz użyć olejku wzmacniającego skórę głowy lub delikatnego peelingu. Przy problemie z wypadaniem włosów, polecamy stymulującą ich wzrost wcierkę. Dla jeszcze większego odprężenia, zapal zapachową sojową świecę lub użyj olejków eterycznych. Niech ta relaksująca chwila trwa około 10 minut, a po kilku dniach regularnego masażu, doświadczysz pierwszych korzyści z niego płynących. Podnieś czepiec. Wprowadzenie w ruch czepca ścięgnistego wpływa na globalne rozluźnienie skóry głowy, okolic karku i szyi. Ta cienka błona ścięgnista, mimo, że luźno połączona z okostną, ściśle przylega do skóry głowy — z biegiem lat staje się nieruchoma, naciska na nasadę czaszki, tworząc efekt ciasnej, gumowej czapki. Poruszenie czepcem powoduje rozluźnienie wszystkich struktur, z którymi jest połączony. Jak to zrobić? Opuszki palców delikatnie, ale zdecydowanie przyciśnij do skóry głowy i spróbuj ruszyć ją do przodu i do tyłu. Początkowo czepiec może sprawiać opór, ale regularne wprowadzanie go w ruch, szybko przyniesie ulgę.

Wyjdź poza schemat

Masaż nie musi ograniczać się do głowy. Warto zająć się także linią żuchwy, karkiem czy wgłębieniem tuż pod linią włosów. Kompleksowe rozmasowanie okolic głowy uwolni gromadzone napięcia w ciele i pozwoli uwolnić umysł od krępujących go, męczących myśli.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoplo.pl, powered by Shoper.