Trendy w odzieży medycznej 2022
Trendy w odzieży medycznej 2022

Na naszym blogu pojawił się już artykuł o historii odzieży medycznej. Dziś kierujemy wzrok ku przyszłości i przyjrzymy się trendom zapowiadającym kierunek rozwoju scrubsów – fasonów, krojów, kolorów. Czego możemy się spodziewać w nadchodzących latach?

Na własną rękę

Jeszcze niedawno strój medyczny był uzależniony od budżetu i możliwości placówki medycznej. To szpital przejmował pełną odpowiedzialność za dostarczenie uniformów pracownikom. Dziś coraz częściej medycy kupują odzież na własną rękę lub robi to wyznaczona osoba w zespole, uwzględniając preferencje kolegów i koleżanek. Dzięki temu scrubsy nie stanowią już tylko odzieży roboczej, ale pozwalają na wyrażenie siebie i podkreślenie swojej unikalnej osobowości.

Jakość i etyka

Trendująca zrównoważona moda i coraz bardziej powszechna świadomość odpowiedzialności za decyzje zakupowe znajduje swoje odzwierciedlenie również na rynku odzieży medycznej. Medycy cenią wysoką jakość materiałów i tkaniny pochodzenia naturalnego. Interesują się łańcuchem dostaw, wybierając strój, którego produkcja odbywa się lokalnie z poszanowaniem praw człowieka.  W sklepie Meduses znajdziecie zestawy scrubs spełniające te warunki.

Bogactwo kolorów

W najbliższych latach oddziały nabiorą barw. Biel, choć nadal kojarzona z wysokim profesjonalizmem, ustąpi całej palecie kolorów bez straty na wizerunku specjalisty. Barwne scrubsy będą wystawać spod fartucha medycznego w nieskończonej ilości kolorystycznych kombinacji. Na scrubsach zabawa kolorem się nie kończy. Wzorzyste maseczki dopasowane do uniformu, kolorowe rękawiczki i szykowny, barwny  stetoskop – to przyszłość, nie tylko oddziałów dziecięcych.

Wartkim krokiem przez oddział

Wygodne obuwie to podstawa, ale czy komfort nie może iść w parze z indywidualnym stylem? Oczywiście, że może! Buty sportowe ulubionej marki, crocsy o ekstrawaganckim zdobieniu czy chodaki z oryginalnym, ciekawym wzorem – wybór jest ogromny.

Uniform zespołowy

Zespoły medyczne w tych samych uniformach to częsty widok. W przyszłości kupowanie identycznych strojów dla całej kliniki wciąż będzie stałą praktyką, natomiast będą uwzględniane indywidualne potrzeby estetyczne medyka. Podobne scrubsy coraz częściej nosi się w gabinetach kosmetycznych i fizjoterapeutycznych – wszędzie tam, gdzie sterylność i higienę pracy otacza się szczególną, medyczną troską.

Jak widzicie – klasa zyskała nowe barwy, a profesjonalny wizerunek wyszedł poza sztywne ramy ubiegłego wieku. Jeśli zastanawiasz się nad zmianą uniformu na taki, który bardziej pasuje do Twojej osobowości – nie krępuj się. W przyszłości kolory, które dziś uważamy za odważne lub odbiegające od klasycznych fasonów, będą powszechne w szpitalach, klinikach i przychodniach w całej Polsce.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoplo.pl, powered by Shoper.