W dobie intensywnie rozwijającej się technologii aplikacje to duża część naszej codzienności. Nawigują, dostarczają informacji, zapewniają rozrywkę. Najczęściej używane aplikacje to produkty od gigantów mediów społecznościowych. Ale! Nie warto się do nich ograniczać!
Medycy każdego dnia niosą ludziom pomoc. Warto pamiętać o tym, że czasem sami jej potrzebują. Z tą myślą przygotowaliśmy dla Was kilka propozycji aplikacji, które ułatwią i uporządkują Waszą codzienność.
Dla medyków
Na rynku istnieje dostęp do masy aplikacji zdrowotnych przeznaczonych wyłącznie dla pracowników medycznych. W badaniu z 2018 roku aż 53% lekarzy zadeklarowało korzystanie z tego typu rozwiązań. Dzięki aplikacjom, medycy natychmiast otrzymują informacje, między innymi o wysokościach refundacji leków, dawkowaniu, skutkach ubocznych, a także są w stanie błyskawicznie odnaleźć oznaczenia jednostek chorobowych w Międzynarodowej Klasyfikacji Chorób ICD-10. Najczęściej używaną technologią jest oczywiście ta do umawiania wizyt, ale mocno polecamy przyjrzenie się prężnie rozwijającemu się rynkowi aplikacji medycznych. To również m.in. stały dostęp do podręczników, informacji o lekach czy dokumentacji medycznej pacjentów.
przykładowe aplikacje: DrWidget ICD-10, eMPendium, DynaMed Plus
Dla pacjentów
Powstało również całe mnóstwo aplikacji dla pacjentów. Monitorują stan zdrowia lub zbierają informacje o wynikach badań. To najczęściej darmowe i łatwo dostępne rozwiązania, które możesz śmiało polecać swoim pacjentom. Pomagają w zachowaniu systematyczności, kierują uważność na własne zdrowie. Rekomendując używanie sprawdzonych aplikacji, ułatwiasz pacjentowi kontrolę nad własnym ciałem i budujesz swój wizerunek – nowoczesnego, zorganizowanego, zaangażowanego medyka.
przykładowe aplikacje: Weź dawkę, Zdrowy Kalendarz
Dla zorganizowanych
Wbrew pozorom, lekarze nie ograniczają się w swojej pracy jedynie do korzystania z aplikacji zdrowotnych. Coraz częściej sięgają po te, ułatwiające zarządzanie czasem i obowiązkami w formie kalendarza lub planera. Dzięki niemu medycy mogą dokładnie zaplanować sobie dzień, tak aby nie zapomnieć o żadnym spotkaniu czy pilnym zadaniu. Tego typu aplikacje pozwalają utworzyć harmonogram dnia, listy zadań, zakupów czy codziennych obowiązków.
przykładowe aplikacje: Todoist, Any.do, ZenDay
Dla zdrowia psychicznego
Przewlekły stres, długie, wyczerpujące dyżury i ogromna odpowiedzialność za zdrowie pacjentów – to nasza codzienność. Nic dziwnego, że aplikacje typu self-care cieszą się coraz większą popularnością wśród medyków. Dzięki technologii skupiającej się na samopoczuciu, użytkownicy są w stanie na chwilę oderwać się w ciągu dnia od stresujących obowiązków i skupić choć na chwilę na odpoczynku psychicznym. Tego typu aplikacje oferują dostęp do dziennika dnia, ćwiczeń medytacyjnych czy sennika. Pomagają trenować uważność i budować wewnętrzny spokój.
przykładowe aplikacje: Calm, stoic.